Imprezy miejskie

1 5 4 7 6

Nagrodzeni

 

Tarnowskie Góry, 24 maja 2016 roku

 

PROTOKÓŁ

Jury XXIII Tarnogórskiego Konkursu Poetyckiego imienia ks. Jana Twardowskiego pod patronatem Burmistrza Tarnowskich Gór w składzie:

 

      prof. dr hab. Jerzy Paszek – przewodniczący

                              dr Henryka Andrzejczak

                              ks. Piotr Faliński

                              Krystian Krzemiński

 

przyznało na posiedzeniu w dniu 24 maja 2016 roku następujące nagrody:

 

           Nagrody Burmistrza Tarnowskich Gór:

  • w kategorii szkół podstawowych:

 I Nagroda: nie przyznano   

II Nagroda: przyznano dwie równorzędne

Amelia Barszczewska - „Mozaika“ z Białegostoku za zestaw wierszy

Łukasz Putowski - „Młody“ z Zembrzyc Dolnych za  wiersz Dziękuję                                                                               

III Nagroda:

Karolina Czerwonka - „Nemuś” z Rzeszowa za wiersz Wiersz dla Babci i Dziadka                                                                                                     

 

Przyznano cztery  równorzędne wyróżnienia:

Wiktoria Frączek - „Wika-Mika“ z Biłgoraja za wiersze: Żmija Radość

Tomasz Jankowski - „No-name“ z Lublina  za zestaw wierszy

Aleksandra Pawelczyk - „Alexandra” z Radomia za wiersz Moja radość     

Jaśmina Tarkowska - „Bezpiecznik” z Tarnowskich Gór za wiersz Zimowe ptaki                                                               

 

  • w kategorii szkół gimnazjalnych:

I i II  Nagroda: nie przyznano

III Nagroda: przyznano dwie równorzędne

Wojciech Wysocki - „Notos” z  Piekar Śląskich za zestaw wierszy

Daria Socha  - „Dida“ z Bojszów za wiersz Wigilia                                                                                                                              

 

Przyznano cztery równorzędne wyróżnienia:

Jarosław Bełza - „Jaro“ z Sosnowca za zestaw wierszy

Zofia Bocheńska - „Stokrotka” z Nowego Sącza za wiersz Do szczęścia

Paulina Ostafin - „Paula Osta” z Trzebuni za wiersz Miś

Paulina Zaręba - „Alikwot” z Tarnowskich Gór za wiersz Ziomek od Boga                                                                        

                                                

  • w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

 I Nagroda:

Andrzej Jagiełłowicz- „Iluzjonista” z Warszawy za zestaw wierszy                                                               

 II Nagroda :

Zuzanna Turowska - „Szary kot” z Trawników za wiersz List                                                                       

III Nagroda: przyznano dwie równorzędne

Justyna Anna Bednarek - „Dejzi” z Kalisza  za  wiersz Dla moje mamy

Dawid Misiewicz - „elektron” z Siedlisk  za wiersze: Dolina Sanu Miłość dziecka

Przyznano trzy równorzędne wyróżnienia:

Beata Holcman - „Blackchange” z Bulowic za wiersz Pustka Recykling

Nicola Maciągowska - „Nicola EM” z Rudnika Wielkiego za wiersz Szukanie

Magdalena Popczyk  - „Lena” z Sędziszowa  za wiersz Matka

 

  • w kategorii młodzieży studiującej i pracującej

 I , II i III Nagroda: nie przyznano

Przyznano dwa równorzędne wyróżnienia:

Anna Maria Kobylińska - „Chaber” z Warszawy za  wiersze Pamiętasz  Prośba

Marcin Pakuła -„Szpak” z Poznania  za wiersz Tajemnica wiary

                                                           

Nagrody Ks. Biskupa Jana Kopca :

  • w kategorii szkół podstawowych

  Kinga Skwara - „Kangus” z Zamborzyc Tereszyńskich za wiersz Znajdziesz

                                                                                                            

  • w kategorii szkół gimnazjalnych

Kinga Góra - „Klara” z Katowic za  wiersz O Panie  

                                                                                               

  • w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

Maciej Henryk Modzelewski - „Ursus” z Białobrzegów za wiersz Inspirowany obrazem „Złożenie do grobu” Caravaggio

                                     

  • w kategorii młodzieży studiującej i pracującej

Joanna Blondzik - „Empiria” z Tworoga za wiersze Prawda Do Ojca Jana Góry      

                                                                                             

   Jury przyznało dwie nagrody specjalne:

 

Ewelina Kępczyk - „Ostatki“ z Krakowa za wiersz Chowany                                                                    

Marceli Hocyk - „Marcyś H.“ z Legionowa za zestaw wierszy

 

Fundatorami nagród specjalnych są Państwo:

Helena i Jerzy Pikiewiczowie oraz Ilona i Marek Połulichowie.

 

 

Stanisława Szymczyk

sekretarz

Tarnogórskiego Konkursu Poetyckiego

 

 

Inne warte uwagi imprezy odbywające się w tym roku

inne imprezy

Tarnogórski Konkurs Poetycki im. ks. Jana Twardowskiego został w roku 2017 zawieszony

 

Tarnowskie Góry

Urząd Miasta
Tarnowskie Góry

projekt i wykonanie:
Agencja reklamowa zpomyslami.pl